Awaria rur kanalizacyjnych – pomoc wuko

 

Zewnętrzny system kanalizacyjny jest bardzo ważny, ponieważ dzięki niemu woda deszczowa może być skutecznie odprowadzana i ulice nie toną w niej. Jednakże rury, na których opiera się taki system, mogą ulegać awariom. Do najczęstszych należy zapchanie, którego jednak można skutecznie się pozbyć, wykorzystując odpowiedni sprzęt.

Wuko do usuwania awarii

wuko wrocław awarieSłuży do tego wuko czyli specjalny pojazd wyposażony w pewne narzędzia, umożliwiające przeprowadzenie czyszczenia ciśnieniowego, jak i inspekcję rur kanalizacyjnych od wewnątrz. Najczęstszą przyczyną awarii kanalizacji deszczowej okazuje się zapchanie jej przez przez gnijące liście, piasek czy inne zanieczyszczenia. Na szczęście pozbycie się tego problemu jest naprawdę proste. Jeśli chodzi o Wuko Wrocław awarie usuwane są naprawdę szybko i skutecznie. W tym mieście bowiem pojazd wuko należy do miejskiej sieci kanalizacyjnej, dlatego nie musi ona płacić zewnętrznym firmom za udrożnienie rur kanalizacji zewnętrznej. Jest to zatem duża oszczędność, ponadto miejska sieć stara się, aby jak najszybciej usuwać awarie i w ten sposób nie dopuszczać do poważniejszych problemów z kanalizacją. Oczywiście aby takie udrożnienie było skuteczne, wuko powinno przeprowadzać czyszczenie ciśnieniowe najwyższej jakości, a to możliwe jest jedynie wówczas, gdy sprzęt jest naprawdę nowoczesny.  Dlatego miejska sieć we Wrocławiu dba o regularne zasilanie taboru nowymi sprzętami, które jeszcze podwyższą jakość usług.

Podsumowując, wuko jest niezbędne w każdym mieście. O tym, jak dobrze sobie radzą takie pojazdy w usuwaniu awarii kanalizacji zewnętrznej, świadczy przykład Wrocławia, w którym udrożnianie rur systemu kanalizacji deszczowej zawsze odbywa się z wykorzystaniem właśnie nowoczesnego sprzętu wuko.