Chłodzenie mgłą przy pomocy pompy

Systemy chłodzące mgłą mogą działać pod wysokim ciśnieniem. W takich sytuacjach potrzebne jest dobudowanie do nich pompy, która umożliwi podłączenie do źródła wody i nawilżanie powietrza. Różnorodność pomp powoduje, że sprawdzą się one w przypadku domu jednorodzinnego, jak i na większych obszarach przemysłowych.

Jaką pompę ciśnieniową wybrać?

Pompy ciśnieniowe z lampą UVRóżnią się one między sobą ze względu na zastosowanie oraz budowę. Niektóre pompy ciśnieniowe z lampą UV posiadają wbudowany kontroler temperatury i wilgotności. Inne natomiast zaopatrzone są w wyłącznik, który może zapobiec pracy bez wody. Kolejnym atutem pomp ciśnieniowych jest fakt, że uwzględniają one ewentualne przeciążenie termiczne, dlatego posiadają wbudowany przemysłowy silnik elektryczny oraz regulator trybu pracy pompy, który można ustawić wedle indywidualnych preferencji na ciągły lub przerywany. Istnieje możliwość zaprogramowania czasu pracy oraz podłączenie do pompy urządzeń zewnętrznych takich jak na  przykład oświetlenie. Pompa ciśnieniowa stanowi ważny element całego systemu chłodzącego i pozwala na efektywne działanie zamgławiacza. Poprzez wysokie ciśnienie może przyspieszyć proces wtryskiwania wody do zbiornika i tym samym przyspieszyć chłodzenie powietrza. W celu zamontowania całego systemu wraz z pompą należy dokonać odpowiednich pomiarów, dobrać odpowiednie elementy dodatkowe, które będą pasować do całości systemu. Projekt może zostać zrealizowany w przypadku prawidłowego dobrania określonej pompy do pozostały elementów, włącznie z wentylatorem oraz lampą UV.

Profesjonalne wykonanie projektu gwarantuje montaż bez komplikacji. W przypadku pojawiających się trudności należy zapytać o radę eksperta, aby nie uszkodzić całości systemu, na przykład na skutek dobrania pompy działającej pod zbyt wysokim ciśnieniem