Ciepłe parapety zapewniają energooszczędność

Coraz więcej developerów decyduje się na okna o niskim współczynniku przenikania ciepła. Wynika to ze świadomości, że takie działanie wpływa na energooszczędność całego budynku. Niewłaściwy montaż okien, mimo wysokiej jakości produktu, wpływa na w znaczącym stopniu na utratę ciepła.

Czym są ciepłe parapety?

ciepły parapetDeveloperzy z doświadczeniem, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, decydują się na wynajmowanie profesjonalnych ekip zajmujących się kompleksowym i fachowym montażem okien, zwany też ciepłym montażem. Jest to montaż warstwowy, polegający na osadzeniu okien w warstwie ocieplenia muru dwu lub więcej warstwowego. Wtedy okna stanowią niejako przedłużenie warstwy izolującej. Montaż warstwowy zakłada instalacje profilu podokiennego, znanego jako ciepły parapet. Zapewnia to dokładne oraz optymalne połączenie okna z murem. Ma to bardzo duże znaczenie w związku z powstawaniem tak zwanych mostków termicznych, w miejscach niewypełnionych pianką, po montażu klinowym. Ciepłe parapety muszą być muszą być ściśle dopasowane do profilu okiennego, by właściwie spełniały swoją funkcję. Nie jest to szczególnie trudna sztuka, ale jednak wymagająca precyzji i doświadczenia ekipy montującej okna. Na profilu podokiennym, czyli ciepłym parapecie, można osadzić okna każdego rodzaju, zarówno metalowe, aluminiowe jak i drewniane. Po dokładnym przycięciu, połączenie muru i okna jest doskonale dopasowane i przeciwdziała utracie ciepła. Dodatkową szczelinę, między profilem, a ramą okna wypełnia rozprężna taśma, umieszczana na listwie PCV.

Profile podokienne, to dość nowy pomysł w budownictwie, jednak wkrótce będzie rozwiązaniem standardowym. Łatwość wykonania pracy oraz niski koszt, sprawiają, że decyduje się na nie coraz więcej developerów, gdyż w znaczący sposób podnosi to standard sprzedawanych mieszkań.