Coraz więcej par korzysta z terapii

Z własnych obserwacji zauważyłam, że coraz więcej par ma problem z rozwiązywaniem konfliktów oraz rozdzieleniem życia zawodowego od prywatnego, co wcale nie jest rzadkim zjawiskiem. Oczywiście niekiedy są też inne powody, dla których pary udają się po pomoc.

Dlaczego warto skorzystać z terapii dla par?

terapia par w KrakowiePrzede wszystkim w trakcie terapii dwoje ludzi pracuje nad swoim związkiem oraz odbudowaniem relacji. Podczas spotkań z psychoterapeutą koncentrują się na sobie oraz na tym, aby znaleźć przyczyny obecnej sytuacja. Sama tego doświadczyła moja siostra, Martyna. Od ponad roku starali się o dziecko, kłócili się przez to, a w konweniencji doszło do tego, że przestali ze sobą rozmawiać. W końcu Martyna przekonała swojego męża, aby udali się na spotkanie z psychoterapeutą. Terapia par w Krakowie to dość powszechne pojęcie i nie ma się czego wstydzić, że ktoś poprosił osobę trzecią o pomoc. Z doświadczenia mojej siostry dowiedziałam się, że początkowo było bardzo trudno otworzyć się na nowo, ale w końcu czego nie robi się dla miłości? Aczkolwiek gdy dwóm osobom zależy na sobie wbrew pozorom to postarają się, żeby odbudować swój związek. Należy mieć świadomość, że jeśli druga osoba jest dla nas ważna, to jest szansa. Jednak kiedy czujemy się źle w związku, nie chcemy spędzać z drugą osobą czas to już jest powód, żeby rzeczywiście się martwić. Oczywiście sytuacja, kiedy posiadamy dziecko, jest zdecydowanie trudniejsza. Dlatego w takiej sytuacji faktycznie warto porozmawiać z psychologiem, który pomoże zarówno nam jak i naszemu dziecku przetrwać ten trudny moment.

Każdy z nas jednak powinien pamiętać, że niezależnie od stażu par kryzys może pojawić się w każdej chwili. Nie ma na to ani zasady ani reguły. Ważne jest aby w życiu codziennym nie zapomnieć o rozmowie z drugą osobą, co jest bardzo ważne. Jedną z rad, które usłyszałam od swoich rodziców to, że warto nie zapomnieć, aby zaskakiwać ukochaną osobę od czasu do czasu. Podobno to pomaga.