Dobry komputer do steamowania

 

Większość osób komputer wykorzystuje do wykonywania pracy, do oglądania filmów lub czytania artykułów i robienia zakupów. Jednak są też tacy, którzy na komputerze przez wiele godzin dziennie grają i poczynili z tego swoje hobby.

Co jest potrzebne by móc steramować?

komputery do streamowania gierWielu rodziców zabrania swoim dzieciom długiego grania na komputerze, ponieważ uważają to za stratę czasu. Jednak wielu młodych ludzi zrobiło z tego swoje hobby, a w przyszłości sposób na utrzymanie. W ostatnich latach bardzo popularne się stało granie w sieci z innymi osobami i relacjonowanie tego zdarzenia a pośrednictwem odpowiednich urządzeń. Chodzi tu przede wszystkim o streamowanie, do którego niezbędny jest dobry komputer. Musi on mieć wysoką jakość, aby umożliwić dobrą grafikę i płynną transmisję bez zakłóceń. Komputery do streamowania gier nie należą do najtańszych, gdyż składają się z wysokiej jakości komponentów. Bez względu czy kupimy gotowy zestaw komputera z niezbędnymi akcesoriami czy zdecydujemy się na jego samodzielne złożenie. Przede wszystkim liczy się procesor, który powinien być wielordzeniowy i wielowątkowy. Najlepsze będą cztero lub nawet ośmiordzeniowe, w zależności od naszym możliwości finansowych. Kolejnym elementem jest karta graficzna, przy wyborze której trzeba się kierować jej ilością oraz rodzajem pamięci. Musi ona też spełniać wymagania danej gry, więc także pod tym kątem trzeba ją dobierać. Także pamięć RAM i dysk twardy musi mieć odpowiednią wielkość, aby można było bez kłopotu grać.

Sam komputer do streamowania nam nie wystarczy, bo potrzebna jest jeszcze odpowiednia klawiatura, myszka, kamera czy słuchawki. Sam wygląd komputera jest mniej istotny, bo najważniejsze są zamontowane w nim komponenty wpływające na jakość pracy sprzętu.