Drewno masywne do domu z bali

Największą zaletą drewna masywnego jest to, że jest ono odporne na zmienne warunki atmosferyczne, a także zapewnia świetną izolację akustyczną i termiczną. Takie drewno nie wymaga również żadnej dodatkowej impregnacji a wszystkie ściany, które zostały z niego wykonane są od razu wykończone. Ściany posiadają również gotowe otwory na instalację.

Dlaczego warto postawić dom z drewna?

producent domów z baliPrzede wszystkim najwięcej osób decyduje się na dom z drewna, ponieważ jest to rozwiązanie wpływające stale na nasze zdrowie. Producent domów z bali zapewnia, że nie używa żadnych szkodliwych substancji dla zdrowia przy ich produkcji. Największą zaletą budowania domu z drewna masywnego jest to, że montaż odbywa się w zaledwie kilka dni i pozwala inwestorowi od razu zamieszkać w nowo wybudowanym domu z drewna. Niestety w Polsce nadal ta technologia pozostaje jeszcze nieznana i dla wielu jest czymś nowym, więc najczęściej większość osób decyduje się na standardowe rozwiązania. Domy wykonane z drewna klejonego charakteryzują się przede wszystkim świetnymi parametrami termoizolacyjnymi, a także ognioodporność ą oraz pięknymi walorami estetycznymi. Coraz popularniejszym wyborem stają się ekologiczne domy z drewna litego, w której łączy się poszczególne warstwy drewna w jeden zwarty blok. Używa się do tego specjalnych drewnianych kołków bez użycia żadnych mechanicznych lub metalowych elementów. Taka konstrukcja nie przepuszcza wody oraz chroni przed przegrzaniem, a także promieniowaniem lub wilgocią.

Dodatkowo posiada najwyższe parametry izolacji cieplnej a także jest niepalna i całkowicie antyalergiczna więc możemy zamieszkać w takim domu z dziećmi lub osobami starszymi, które posiadają również alergię. Dom budowany Jaką techniką pomoże nam na zredukowanie kosztów ogrzewania do nawet 50%. Będziemy więc mogli sporo zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie.