Firmy budowlane wynajmują potrzebne maszyny

Czy mała firma budowlana może wystartować w przetargu na realizację naprawdę dużych inwestycji budowlanych? Jak najbardziej tak, ale musi ona udowodnić, że dysponuje odpowiednimi zasobami ludzkimi oraz sprzętem budowlanym koniecznym do ich realizacji. Ludzi zawsze można zatrudnić, ale maszyn budowlanych kupować nie trzeba. Można je wynająć i w ten sposób spełnić wymagania przetargowe.

Wynajęcie maszyny budowlanej korzystniejsze niż kupowanie

wynajem maszyn budowlanychDlaczego firmy budowlane decydują się na wynajmowanie maszyn a nie kupno własnych? To bardzo proste – ze względu na oszczędności. Wypożyczając odpowiedni sprzęt nie trzeba inwestować milionów złotych w jego zakupienie. Nie trzeba również organizować miejsca do jego odpowiedniego przechowywania. Jedyne co trzeba zrobić to znaleźć dobrą wypożyczalnię, która oferuje wynajem maszyn budowlanych w sensownych pieniądzach. Jeśli mała firma chce wystartować w przetargu na realizację dużej inwestycji to musi przedstawić pisemną gwarancję, że na czas realizacji prac odpowiedni sprzęt będzie jej użyczony. Taką gwarancję można uzyskać właśnie w wypożyczalniach, które go oferują. To jest naprawdę sensowne rozwiązanie. Wypożyczenie koparki czy dźwigu kosztuje kilka tysięcy złotych za miesiąc. Kupno takiej maszyny to inwestycja rzędu kilkuset tysięcy. A przecież te maszyny na budowie nie są potrzebne bez przerwy, a jedynie w określone dni do przeprowadzenia konkretnych prac budowlanych.

Najczęściej wynajmowane maszyny budowlane to koparki, wywrotki czy dźwigi samojezdne. Są to sprzęty, które potrzebne są niemalże na każdej budowie. Firmom budowlanym opłaci się wynajmować taki sprzęt, bo dzięki temu odchodzą im koszty związane z jego eksploatacją i prawidłowym przechowywaniem. A do przetargów wystarczy uzyskać gwarancję, że sprzęt na czas realizacji prac zostanie firmie wynajęty.