Instalacja systemu monitorowania wizyjnego

 

Na obiekcie który niedawno przejęliśmy od upadłej firmy działał już system monitorowania wizyjnego. Był to jednak przestarzały system, który nie funkcjonował zbyt dobrze, i nadawał się w większości do wymiany. Nie chcieliśmy zostawiać starego i niewygodnego systemu, więc został on dodany do listy elementów wyposażenia które miało zostać wymienione natychmiast.

Szybki montaż systemu monitorowania

monitoring w koszalinie - montażUrządzenia i kamery do nowoczesnego systemu monitorowania wizyjnego posiadaliśmy już w magazynie, choć ich instalacja musiała być wykonana przez licencjonowanych monterów, których nie posiadaliśmy w kadrze. Zaangażowaliśmy więc do tego celu renomowaną firmę instalacyjną, zakładającą monitoring w Koszalinie – montaż na obiekcie musiał być wykonany szybko i profesjonalnie, tak by podczas otwarcia był już uruchomiony i przetestowany. Instalatorzy nie mieli więc zbyt dużo czasu, choć okazało się że montaż zajął o wiele mniej czasu niż początkowo zakładaliśmy. Montaż był wykonany równocześnie z pracami remontowymi, co znacznie ułatwiało sprawne usytuowanie kamer na wyznaczonych miejscach i podciągnięcie okablowania, więc cała infrastruktura była bardzo wygodnie umieszczona i w razie jakiejkolwiek usterki, nie było żadnych problemów z dostępem do któregokolwiek odcinku. Równie sprawnie przebiegło postawienie serwerowni dla systemu monitorowania, nawet biorąc pod uwagę dość czasochłonny proces montowania szaf serwerowych i konfiguracji systemu sterującego.

Prace instalacyjne nie wpłynęły jednak w żaden sposób na wykonywanie zadań pozostałych pracowników, i nie kolidowały z żadnymi pracami remontowymi przeprowadzanymi w czasie instalacji. Montaż przeprowadzono błyskawicznie, i jeszcze tego samego dnia sprzęt został uruchomiony do konfiguracji i testowania.