Interaktywna nauka dzięki sprawdzonym tablicom np. Esprit

Efektywne lekcje szkolne nie mogą obyć się bez środków dydaktycznych. Dzięki nim informacje docierają do uczniów w wieloraki sposób, wykorzystując różne kanały: wzrokowy, słuchowy, dotykowy. Zamiast zasypywać podopiecznych kolejnymi kartami pracy lub stosem map, zdjęć, plansz informacyjnych i flipchartów – warto postarać się o wygodą, wielofunkcyjną, a przy tym zabierającą niewiele miejsca tablicę multimedialną. 

Sprawdzone środki dydaktyczne – tablice interaktywne

sprawdzone tablice interaktywne espritDzieci uwielbiają technikę i chętnie używają jej do nauki. Podłączona do komputera tablica, m. in. sprawdzone tablice interaktywne Esprit, to znakomita pomoc do standardowego i niestandardowego, a przede wszystkim aktywującego uczniów prowadzenia zajęć. Dzięki niej można wyświetlać filmiki dydaktyczne, pokazywać mapy, wykresy, tabele i zdjęcia. Nie potrzeba ogromnego regału na pomoce, ponieważ wszystko mieści się na twardym dysku. Jakość prezentacji jest zawsze wysoka – taka jak na monitorze komputera. Nie ryzykujemy też zasłonięcia ekranu, co często zdarza się podczas typowej projekcji z wyświetlacza. Wyjątkowy atut tablicy – to możliwość nanoszenia informacji. Jak podpowiada nazwa – nie jest to urządzenie bierne i aktywuje się w kontakcie z człowiekiem. Za jej pomocą można więc sterować prezentacją, a do tego zapisane na białej płaszczyźnie rzeczy – przenosić do pamięci komputera. Urządzenie jest mobilne, toteż może być wykorzystywane w różnych salach, przez wielu nauczycieli. Tablica nadaje się także do wyświetlania materiałów konferencyjnych. 

Poznawanie wiedzy z udziałem ruchomych obrazów, zwłaszcza że sterować nimi może nie tylko nauczyciel – zwiększa atrakcyjność lekcji. Dzięki nim uczniowie szybciej zapamiętują nowe informacje i łatwo utrwalają zdobytą wiedzę. Tablice aktywizują dzieci i zachęcają do nauki. Z nimi lekcje przestają być zwyczajne i monotonne.