Internetowo i bez sprawdzania BIK

 

Dzisiejszy postęp technologiczny sprawia, że bardzo dużą część spraw związanych z pożyczaniem pieniędzy od instytucji finansowych i banków możemy realizować w sposób całkowicie zautomatyzowany przez internet. Instytucje finansowe prześcigają się w oferowaniu różnego rodzaju usług skierowanych do określonego rodzaju klientów.

Technologia pożyczania pieniędzy

szybka pożyczka bez bik przez internetJednym z produktów oferowanych przez instytucje finansowe w Polsce jest pożyczanie pieniędzy bez weryfikacji klienta w bazach informacji gospodarczych. Jest to produkt kredytowy przeznaczony dla osób, które z jakichś względów nie chcą ujawniać swojej historii kredytowej. Zresztą kwestia nieujawniania danych z BIK może mieć różne podstawy. Ta historia może okazać się zła, klient mógł mieć historyczne zaległości rzędu powyżej 30, 60 lub 90 dni. Klient mógł mieć wypowiedziany kredyt. Równie dobrze, dany klient mógł mieć w ostatnim czasie zbyt dużo zapytań w BIK, klient albo osobiście, albo za pośrednictwem jakiegoś doradcy kredytowego mógł zrobić zapytania w nieodpowiednich instytucjach, co również ma przełożenie na przyznawalność kredytową firm, które zajmują się udzielaniem pożyczek finansowych. Szybka pożyczka bez BIK przez internet jest możliwa w co najmniej kilku firmach działających na polskim rynku finansowym. Firmy te nie sprawdzają baz informacji gospodarczych, a także posiadają zautomatyzowany proces, dzięki któremu mogą realizować proces decyzyjny przez 24 godziny na dobę.

Proces zautomatyzowany ma ogromny wpływ na popularyzację instytucji finansowych. Na polskim rynku finansowym zaczęły pojawiać się firmy, z doświadczeniem w innych europejskich krajach, które wykorzystują najnowsze technologię i możliwość zdalnego potwierdzania swojej tożsamości. Do Polski wkraczają powoli fintechy, które rewolucjonizują polską myśl finansową.