Jaka membrana dachowa jest najlepsza?

 

Dach pełni podstawową funkcje ochronną dla całej konstrukcji budynku. Chroni on przed przedostawaniem się do wnętrza danego obiektu wilgoci pochodzenia atmosferycznego. Sam dach jednak nie zapewnia nigdy stu procentowej szczelności i wymaga dodatkowego wzmocnienia.

Jaką membranę dachową wybrać?

membrana dachowa vaxoWszyscy zdajemy sobie sprawe z tego, jak ważną role odgrywa dach. Nie każdy jednak wie o tym, że sam dach nie jest w stanie zapewnić stu procentowej ochrony przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Dlatego też funkcja ochronna dachu wymaga dodatkowego wzmocnienia z pomocą specjalnej folii, takiej jak membrana dachowa vaxo. Membrana nie tylko wzmacnia szczelność dachu, w pełni zabezpieczając przed przedostawaniem się pod powierzchnię dachu wilgoci, ale także i zabezpiecza przed stratą ciepła przez dach. Jest to bardzo ważne, gdyż jak się okazuje, to właśnie przez dach dochodzi do największych strat ciepła. Warto także pamiętać o tym, że pokrycie dachowe, czy to blacha czy dachówka, nie jest wyposażone w żaden system odprowadzania wilgoci, przez co na spodzie dachu bardzo często dochodzi do skraplania się wilgoci. Membrana zaś jest w stanie bardzo skutecznie odprowadzać nadmiar wilgoci, chroniąc przed jej gromadzeniem się na strychu czy też poddaszu. Oprócz tego membrana w stu procentach zabezpiecza przed przedostawaniem się pod dach śniegu czy też deszczu, szczególnie w czasie burzy czy też ścieżyny. Wszystko to powoduje, że obecnie coraz więcej osób inwestuje w skuteczną membranę w swoim domu.

Dach pełni bardzo ważną role ochronna w każdym budynku. Należy jednak zdawać sobie sprawe z tego, że samo pokrycie dachowe nie east w stanie zapewnić stu procentowej ochrony. Dlatego też bardzo ważne jest instalowanie pod dachem specjalnej folii, nazywanej membraną.