Jeden materac – kilka odsłon

Podstawą w codziennym funkcjonowaniu jest przede wszystkim zdrowy sen. Jest to czas, kiedy zarówno nasze ciało, jak i umysł mogą zrzucić z siebie całe napięcie nagromadzonych emocji, zresetować się oraz przygotować do nowego dnia. Jeśli nie jesteśmy w stanie zapewnić sobie odpowiedniej ilości godzin potrzebnego snu, będziemy musieli nastawić się na nieprzyjemne tego konsekwencje.

Wygodna zmiana z materacem nawierzchniowym

Materace nawierzchnioweZdrowy sen to taki, który pozwoli odpocząć naszym mięśniom po całodniowej pracy. Regeneracja jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania, inaczej będziemy zmagać się z nieprzyjemnymi dolegliwościami, takimi jak bóle pleców, bóle głowy, czy nielubiane przez nikogo skurcze. Równie ważny co odpoczynek ciała, jest odpoczynek umysłu. Tutaj konieczna jest właściwa higiena snu, a zatem wprowadzenie pewnych rytuałów, jak również zaniechanie niektórych niekorzystnych zwyczajów. Od strony technicznej jednak za zdrowy sen odpowiada nasze łóżko, a konkretnie materac. To on powinien dawać nam poczucie komfortu przez całą noc, pozwolić pozbyć się napięcia mięśniowego oraz zapewnić odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Co jednak, jeśli nasz materac nie należy do najwygodniejszych? Można oczywiście kupić nowy, ale można też posłużyć się nieco tańszym rozwiązaniem, jakim są materace nawierzchniowe. Jest to doskonałe wyjście w wielu sytuacjach. Materace nawierzchniowe sprawdzą się równie dobrze na starym wysłużonym już modelu, który nie kusi wygodą, ponieważ najczęściej bywa wygnieciony i nierówny, jak i na nowo zakupionym, który w domu nie wydaje się już taki wygodny, jak w sklepie, ponieważ jest zbyt twardy lub za miękki. Wtedy również możemy posłużyć się materacem nawierzchniowym, który wyreguluje twardość naszego łóżka bez konieczności kupowania drogiego modelu. Takie rozwiązanie jest znacznie tańsze, a równie wygodne.

Taki rodzaj materaca sprawdza się także w innych sytuacjach. Przecież nie wszyscy z nas mają możliwość spania na łóżku z prawdziwego zdarzenia, niektórzy zmuszeni są spać na rozkładanych sofach czy narożnikach, gdzie powierzchnia spania nie zawsze jest wygodna, a najczęściej nierówna. Wtedy wygodny w użyciu materac sprawi, że nawet na wersalce poczujemy się jak na prawdziwym sypialnianym łożu.