Kołki rozporowe

 

Plastikowe kołki rozporowe są świetnym i tanim rozwiązaniem dla potrzeb domowych. Dają możliwość dowolnego zagospodarowania powierzchni płaskich w domu i ogrodzie. Dzięki wykonaniu z nylonu wysokiej jakości, kołki są łatwe w montażu i trwałe przy użytkowaniu.

Nylonowe elementy mocujące do obrazków i półek

kołki fischerKołki rozporowe, świetnie nadają się też do mocowania różnorakich utensyliów domowych na ścianach np. do wieszania garnków. Kołki rozporowe można umieszczać w betonie, pustakach, cegłach, czy gazobetonie. Ciekawostką jest, że część kołków plastikowych sprzedawanych w sklepach, wykonana jest z surowców wtórnych. W tym segmencie, godne polecenia są kołki fischer. Sposób działania kołka rozporowego jest bardzo prosty. Po wywierceniu w ścianie lub innym elemencie architektonicznym odpowiednio szerokiej dziury, przy użyciu wiertarki, wciskamy w nią plastikowy kołek. Za pomocą wkrętaka, wkręcamy do środka kołka śrubę, która rozpiera ścianki kołka (stąd nazwa „rozporowy”), trwale mocując wkręt w ścianie. Dzięki takiemu rozwiązaniu na śrubie, bez problemu, możemy zawiesić obrazki, półki, szafki kuchenne lub łazienkowe. Tylko wyobraźnia stanowi dla nas ograniczenie gdzie chcemy wkręcić śrubę lub haczyk przy komponowaniu designu naszego wnętrza.  Dla celów niestandardowych, dostępne są też kołki do mocowań okładzin na elewacjach budynków albo stopni wejściowych.

Dobre kołki dostaniemy w każdym sklepie narzędziowym. W supermarketach i składach budowlanych na ogół są sprzedawane w paczkach po kilkadziesiąt sztuk ze śrubami lub bez. W małych sklepach osiedlowych bez problemu kołki i śruby dostaniemy na sztuki. Jako ciekawostkę dodam że mój osiedlowy sprzedawca, kiedy przychodzę do jego sklepu po jeden kołek, daje mi go za darmo.