Krzew z rodziny oliwnikowatych

Pewnie wielu z nas poszukuje uniwersalnego naturalnego produktu, który będzie korzystnie wpływał na wiele stref naszego zdrowia i ogólnie organizmu. Dlatego poleca się rokitnik, który to ma w sobie wiele ciekawych witamin, minerałów i innych składników odżywczych, przez co wykorzystywany jest zarówno w kosmetyce, jak i w lecznictwie.

Bogactwo owoców rokitnika 

złoto z rokitnikaRoślina ta była znana już dawno temu w tradycyjnej medycynie. Zarówno owoce, jak i liście stosowane były w chorobach takich jak szkorbut, problemy skórne, a także przy niedożywieniu. Liczne badania pokazuje, że owoce są niezwykle cennym źródłem witamin. Najwięcej jest tam witaminy C, której zawartość może sięgać nawet do 2500 mg/100g. Obecności karotenoidów, pochodnych witaminy A takich jak: karoten, likopen i inne są równie ważne. Również witamina E występuje w znaczącej ilości w oleju z nasion. W mniejszej ilości występują witaminy z grupy B: B1, B2, B6, a także kwas foliowy i cenne pierwiastki: żelazo, bor i mangan. Dlatego jest to złoto z rokitnika, który posiada wiele korzystnych właściwości zdrowotnych. Przede wszystkim ma dobroczynny wpływ na skórę i błony śluzowe. Idealnie sprawdzi się przy trudno gojących się ranach, oparzeń, a także uszkodzeń po radioterapii. Działa regenerująco na układ pokarmowy, dlatego zaleca się olej przy chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Można uznać, iż to jest ciekawy produkt naturalny.

Chcąc pozytywnie wpłynąć na swój organizm warto zastosować olej z rokitnika, który dzięki bogactwu witaminy C oraz innych witamin, a także karotenoidów. Najbardziej wpłynie na nasze drogi śluzowe, a także układ pokarmowy. Jest to ciekawa roślina, którą warto poznać i rozpocząć regularną suplementację w naszej diecie, aby zyskać dobre efekty.