Moje zlecenia w lakierni proszkowej

Moim hobby od zawsze było malowanie i renowacja samochodów zabytkowych. Otworzyłem nawet firmę, która zajmuje się lakierowaniem proszkowym. Wśród moich klientów trafiły się niezwykłe pojazdy, które warto posiadać w swoim portfolio. Miałem do czynienia zarówno z klasykami motoryzacji, jak i nowinkami samochodowymi.

Klienci w mojej lakierni proszkowej we Wrocławiu

lakiernia proszkowa we WrocławiuWiadomo, że prowadzenie firmy oznacza wiele rutynowych działań, które zapewniają stabilność finansową. Czasem w takim biznesie, jakim jest lakiernia proszkowa we Wrocławiu również zdarzają się miłe zaskoczenia. Pierwszy nietypowy klient przyjechał do mnie nie z samochodem, lecz z zabytkowym traktorem. Był to egzemplarz, który powstawał na początku XX wieku. Moim zadaniem było wypiaskowanie elementów karoserii, a następnie nałożenie czarnej, błyszczącej farby. W kwestii pojazdów zabytkowych, kilka razy miałem kontakt z samochodami, które zapoczątkowały modę na poruszanie się tym środkiem transportu. W takich przypadkach samo piaskowanie jest zbyt silne, aby z niego korzystać. Poprzedni lakier ściera się za pomocą szorstkich kawałków filcu. Jest to pracochłonne, lecz blacha zostaje zachowana bez wgnieceń. Dużą uwagę trzeba zwracać właśnie na blachę, aby samochód nie posiadał wgnieceń. W ten sposób klient będzie zadowolony. Czasem zdarza się, że klienci przyjeżdżają bardzo nowoczesnymi samochodami sportowymi, do lekkich poprawek lakierniczych.

Prowadząc taką firmę we Wrocławiu spotkasz niejednego klienta. Zdarza się, że będziesz czuł się niesamowicie zaskoczony. Ja poznałem wszystkie techniki malowania proszkowego i przygotowania blachy przed malowaniem, więc bez względu na rodzaj zlecenia, końcowy efekt jest zadowalający. Klienci odchodzą zadowoleni z mojego warsztatu.