Najlepsze nawozy dla roślin

Już w czasach starożytności wiedziano o tym, że należy stosować płodozmian. Jeśli każdego roku będziemy uprawiać rośliny w tym samym miejscu bez nawożenia gleby to stanie się ona wyjałowiona. Skutek tego będzie taki, że po prostu będziemy osiągać o wiele mniejsze plony. Jednak decydując się na kupno nawozu warto swoją decyzję dobrze przemyśleć.

Sprawdzone nawozy naturalne

naturalne nawozy organiczneTak samo jak ludzki organizm potrzebuje do życia składników odżywczych oraz minerałów, to tak samo rośliny potrzebują niektórych substancji do tego by prawidłowo się rozwijać. Mówiąc na temat gleby możemy porównać ją do lodówki pełnej jedzenia. Z biegiem czasu ta lodówka może się jednak opróżnić i konieczne będzie jej uzupełnienie. W przypadku gleby uzupełnieniem są różnego typu nawozy. W ostatnich latach bardzo dużą popularność zaczęły zdobywać naturalne nawozy organiczne. Dzięki niemu uprawianie roślin sprawi, że osiągniemy efekty w formie plonów ekologicznych, czyli takich pozbawionych różnego typu sztucznych ulepszaczy oraz wspomagaczy wzrostu. Nawozy naturalne są w stanie dostarczyć roślinom mikroelementów koniecznych do ich prawidłowego rozwoju. Warto również wspomnieć o tym że rozkład takich nawozów w glebie wzbogaca ją o próchnicę przez co polepsza jej żyzność. Na dzień dzisiejszy najlepszym nawozem naturalnym jest obornik. Zaleca się stosowanie go późną jesienią lub wczesną wiosną. Ze stosowaniem obornika trzeba jednak być bardzo ostrożnym bowiem nie wszystkie rośliny go tolerują. W przypadku gleby zbyt kwaśnej zastosowanie obornika może przynieść odwrotny efekt od zamierzonego.

Na dzień dzisiejszy obornik idealnie sprawdza się jako nawóz naturalny do malin, truskawek jak również wielu warzyw. Świetnie sprawdza się przykładowo do nawożenia pomidorów czy też papryki. W wielu sklepach ogrodniczych nawet możemy obornik w postaci wysuszonej. Jego stosowanie jest bardzo proste i opisane będzie na opakowaniu.