Odłożenie pieniędzy na rower szosowy

 

Mój kumpel Karol świetnie znał się na rowerach. Miał dobrej marki rower, który był niezawodny i mógł nim przemierzać setki kilometrów. Ja również lubiłem jeździć rowerem jak Karol i dlatego się do niego przyłączyłem. Co prawda mój rower nie był tak dobry jak kumpla, ale jakoś dawał radę.

Porządny rower szosowy z poleconego sklepu

rowery szosoweKarol zaczął mnie namawiać, żebym zainwestował w rower szosowy, którym można rozwijać większe prędkości i jazda sprawia o wiele więcej przyjemności. Takie profesjonalne rowery szosowe sporo jak na moją kieszeń kosztowały i dlatego musiałem odkładać pieniądze, żeby taki rower sprawić sobie na przyszły sezon. Pieniądze odkładałem sukcesywnie, ponieważ rower szosowy był moim najważniejszym celem zakupowym. Udało mi się to zrealizować i poprosiłem Karola, żeby wskazał mi sklep, w którym dostępne były porządne rowery. Karol pojechał ze mną do sklepu, który mi polecił, ponieważ chciał mi osobiście doradzić jaki rower szosowy kupić. Ucieszyłem się z jego obecności, bo znał się na rowerach. Karol powiedział mi, który rower mam kupić i to zrobiłem. Wybrał dla mnie porządny rower szosowy, który może i nie był tani, ale za to niezawodny. Dokupiłem od razu kask rowerowy i rękawice. Jeszcze tego samego dnia wybrałem się na przejażdżkę z Karolem. Różnicę od razu zauważyłem, ponieważ jazda szosą była o wiele przyjemniejsza. Mogłem rozwinąć o wiele większą prędkość niż na poprzednim rowerze. Takiego roweru właśnie potrzebowałem i dobrze, że go w końcu kupiłem.

Z Karolem jeździłem rowerem kilka razy w tygodniu. Postanowiliśmy potrenować przed poważnym wyjazdem, który zaplanowaliśmy na lato. Planowaliśmy przejechać dwieście kilometrów w ciągu jednego dnia. Z takim rowerem było to zdecydowanie możliwe do wykonania.