Odzież z wełny merynosów

Ubrania z tworzyw sztucznych często nie są dla nas zbyt komfortowe w użytkowaniu. W szczególności podczas uprawiania sportu często zbyt słabej jakości odzież jest bardzo kłopotliwa. Najlepsza odzież to taka, która jest w stanie nas chłodzić w czasie upału oraz ogrzewać gdy temperatura na zewnątrz za bardzo spadnie. Taki rodzaj odzież jest często wykonywany z wełny.  

Najlepsza odzież z wełny 

merynos odzieżOdzież wykonywana z wełny znana jest ludzkości od wieków. Początkowo, zanim jeszcze zaczęto strzyc owczą wełnę, z owiec robiono futra. Były one świetną ochroną ciał w czasie nawet największych mrozów. Obecnie nie zabija się już owiec w celu pozyskania futer. Strzyżenie jest za to bardzo popularne i wiele owiec hoduje się tylko i wyłącznie po to by pozyskać cenną wełnę. Takim gatunkiem owiec jest merynos odzież tworzona z ich wełny uchodzi obecnie za jedną z najlepszych na świecie. To co różni wełnę merynosów od wełny używanej w przeszłości do tworzenia ubrań to przede wszystkim jej miękkość. Włókna z jakich zbudowana jest ta wełna są niezwykle cienkie. Są one wielokrotnie cieńsze od ludzkiego włosa oraz dwa razy cieńsze od włókien wełny tradycyjnej. Wełna z merynosów właśnie z tego powodu, że jej włókna są tak cienkie świetnie sprawdza się do produkcji bielizny termoaktywnej. Ogromna ilość sportowców odwiedza sklepy z odzieżą właśnie w celu znalezienia odpowiednich rodzajów bielizny termoaktywnej powstającej na bazie wspomnianej wełny. 

Ogólnie rzecz biorąc wełna jest materiałem bardzo przyjaznym. Ma działanie antybakteryjne a odzież wykonana z jej włókien bardzo łatwo się spiera w przypadku zabrudzeń. Posiadając ubrania wełniane musimy jednak przestrzegać pewnych reguł dotyczących temperatury prania. Wełnę powinno się prać w dość niskiej temperaturze i należy ostrożnie dawkować detergenty.