Pendrive zamiast laptopa

W pracy często jeżdżę na delegacje do obiektów po całej polsce. Mimo iż kontrola i wszystkie czynności nie zajmują mi wiele czasu, często zdarza się iż muszę na miejscu wykonać całą papierkową robotę, czasem będącą dość zajmującą i czasochłonną. Nie zawsze również mam możliwość wożenia ze sobą laptopa.

Nowoczesny pendrive dużej pojemności

pendrive 128gb usb 2.0Podczas kilku wyjazdów zdarzało się, iż laptop na którym pracowałem całkowicie się wyładował w momencie gdy nie miałem możliwości podłączenia go do prądu, najczęściej przez brak zasilacza. Było to o tyle męczące, że większość potrzebnych mi plików miałem właśnie na laptopie, więc musiałem poszukać jakiegoś rozwiązania. Pomyślałem od razu o jakimś rodzaju pamięci przenośnej. Dyski zewnętrzne nie były żadną nowością, choć koledzy często narzekali że są podatne na uszkodzenia od byle lekkiego uderzenia i bywają dość ciężkie. Jeden z kolegów, który miewał podobne problemy z brakiem komputera, polecił mi pendrive 128gb usb 2.0, na którym można było spokojnie przechowywać wszystkie potrzebne pliki i używać ich na obiekcie bez potrzeby wożenia własnego laptopa. Było to urządzenie niewielkie, lekkie, ale też wytrzymałe i niepodatne na uszkodzenia podczas noszenia, na dodatek można je było spokojnie przypiąć choćby do kluczy, gdzie służyło jako brelok bez obawy iż się zgubi. Nie było mowy o braku miejsca, bo owy mały pendrive przebijał większość dysków przenośnych pojemnością dość znacznie.

Dzięki zastosowaniu lepszego portu usb, transfer danych był szybki, nawet na starszych komputerach, a dane rzadziej ulegały uszkodzeniu przy kopiowaniu. Mogłem mieć stale przy sobie wszelkie potrzebne mi do pracy pliki i dokumenty, a jednocześnie nie musiałem wozić ze sobą wszędzie laptopa, zajmującego dość dużo miejsca.