Piękno i funkcjonalność drewnianych oranżerii

Kontakt z przyrodą owocuje zawsze spokojem i odprężeniem. Pomaga spojrzeć z dystansem na nasze problemy i pędzącą rzeczywistość. Przebywanie na łonie natury posiada też liczne walory zdrowotne, które dobrze zapewnić organizmowi nie tylko poprzez wyjazdy za miasto, lecz także wygospodarowując dla roślin miejsce w przestrzeni domowej. 

Drewniana oranżeria – znowu niezastąpiona

drewniane ogrody zimoweOgród zimowy to ostatnio znów popularny sposób na stworzenie w domu azylu dla przyrody. Jeśli dopiero planujemy budowę lokum – możemy od razu włączyć to miejsce do schematu całości jako integralną część. Jeśli posiadamy już dom – oranżeria z prawną akceptacją może funkcjonować na zasadzie tzw. przylepki. Bez względu na to, czy zamierzona, czy trochę doczepiona – z oszkleniami, kubaturą,  roślinnością to zawsze ozdoba zarówno fasadowa, jak i wewnętrzna, a dla mieszkańców – wyższy standard codziennej egzystencji. Oranżeria, jakkolwiek można przeznaczyć ją na pomieszczenie wyłącznie dla roślin i przechowywanie ich zimą, znakomicie odnajduje się w roli salonu, gabinetu do pracy czy po prostu miejsca do samotnego odpoczynku. Przy jej zakładaniu należy pamiętać jedynie o zależności między lokalizacją a pochłanianym i oddawanym przez szkło ciepłem, także zabezpieczeniu wentylacyjnym, ewentualnym ogrzewaniu podłogowym, ewentualnym zstosowaniu poliwęglanów. Ze względu na tworzywo konstrukcji – drewniane ogrody zimowe są rozwiązaniem bardziej estetycznym i tańszym. 

Duże oszklone miejsce w domu zapewnia nie tylko efekt estetyczny, lecz także mnóstwo skutków praktycznych i użytecznych. W zielonym otoczeniu oranżerii lepiej relaksujemy się i odpoczywamy, możemy przyjmować gości, a gromadzone przez transparentne ściany ciepło znakomicie wpisuje się w założenia domu energooszczędnego, pasywnego.