Poduszka typu klin dla noworodka

Każdy przyszły rodzic musi zmierzyć się z zadaniem kompletowania wyprawki dla swojego dziecka. Lista jest długa, jednak najważniejsze na niej są zdecydowanie łóżeczko, akcesoria do kąpieli oraz wózek. Jeśli chodzi o łózko, to powinien się w nim znaleźć wygodny materac. Co jednak z poduszką? Jaką wybrać, aby była najlepsza?

Czy warto zaopatrzyć się w poduszkę – klin?

miękka poduszka antyrefluksowa dla niemowlątWielu lekarzy pediatrów stanowczo odradza używanie poduszek w łóżeczku dziecięcym. Chodzi tu jednak o te klasyczne, miękkie poduszki, których używają także rodzice. Nie należy ich używać, ponieważ dziecko może podczas snu przekręcić się na bok i jego twarz znajdzie się skierowana nosem w stronę poduszki. Główka dziecka zapadnie się w niej, co może doprowadzić do tragedii, ponieważ dziecko zacznie się dusić. Zdecydowanie lepsze są specjalistyczne poduszki, tak zwane kliny. Mają one kształt trójkąta, który tworzy skos. Dziecko dzięki temu nie leży płasko na materacu, jego górna część ciała jest lekko uniesiona. Poza tym, nawet miękka poduszka antyrefluksowa dla niemowląt nie stwarza żadnego zagrożenia dla zdrowia dziecka. Główka dziecka nie zapadnie się w nią, tak jak to bywa w przypadku klasycznych poduszek. Kolejną zaletą poduszek typu klin jest fakt, że dzięki nim dziecku nie ulewa się pokarm. Ulewanie się to także niepożądane zjawisko, które może być groźne dla dziecka. Dzięki używaniu poduszki antyrefluksowej możemy mieć pewność, że naszemu niemowlęciu nie stanie się krzywda. 

Korzystanie z poduszki typu klin niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia dziecka i jego prawidłowego rozwoju. Po pierwsze, poszuka antyrefluksowa zapobiega ulewaniu się pokarmu podczas snu, co mogłoby być niebezpieczną sytuacją. Ułatwia także oddychanie, nie obciąża kręgosłupa oraz zapewnia wygodę oraz komfort snu. Poza tym, poduszka ta wpływa na prawidłowy rozwój odcinka szyjnego kręgosłupa.