Podział dużych powierzchni

Podział dużych powierzchni nie wymaga stawiania dodatkowych ścianek. W magazynach i halach przemysłowych stosuje się o wiele mniej czasochłonne rozwiązanie. Specjalne plandeki wykonane z pcv są na tyle wytrzymałe, że chronią przed wieloma czynnikami poszczególne pomieszczenia w zakładach przemysłowych. Mają wiele zastosowań i są uniwersalne, takie zalety mają ogromne znaczenie. 

Zalety montowania przegród paskowych w zakładach produkcyjnych

przegrody paskoweInstalacja tego typu oddzielenia jest mało skomplikowana. Można je w łatwy sposób dopasować pod stawiane wymagania. Przegrody paskowe charakteryzują się nie tylko trwałością, ale również łatwe w czyszczeniu i konserwacji. Przy czym do zamocowania przegród nie są potrzebne w zasadzie żadne skomplikowane technologicznie urządzenia. Zaletą przegród paskowych jest również ich korzystna cena, a szczególnie ważne są ich właściwości ochronne przed niekorzystnym działaniem temperatury. Wiele osób podejmuje się nawet samodzielnego wykonania kurtyny paskowej. Ten sposób oddzielania od siebie dwóch pomieszczeń jest polecany głównie w magazynach. Każdy z nich ma strefę przyjmowania i wydawania towaru, które nie powinny zajmować tej samej powierzchni. W przeciwnym wypadku pozostała przestrzeń magazyni jest narażana na powstawanie przeciągów, a pracownicy na przedostawanie się zimna do środka. Gdy warunki pracy są korzystne, obowiązki są należycie wykonywane, a w związku z tym rośnie wydajność.

Przegrody paskowe mogą być montowane na dwa sposoby. Stosuje się zamiennie mocowanie rurowe ze stali oraz zawiesia grzebieniowe. Do każego z tych rodzajów stosuje się inne paski. Niezależnie od konkretnego wyboru, montaż przebiega bardzo szybko. Do ewentualnej wymiany przegród paskowych wystarcza użycie kluczy nasadowych.