Pompy ciepła do basenów

 

Chyba każdy z nas chociaż raz swoim życiu marzył o tym, aby w upalny dzień wskoczyć do basenu z zimną wodą. Jeśli wskoczymy do bardzo zimnej wody, możemy dostać skurczu mięśni. Dlatego woda w basenie powinna mieć odpowiednią temperaturę, niższą o kilka stopni Celsjusza niż temperatura powietrza. Wtedy taka kąpiel będzie dużo przyjemniejsza.

Pompy ogrzewające wodę w basenie

pompa ciepła do basenuWoda bardzo długo trzyma ciepło, ale niestety jeszcze dłużej się nagrzewa. Nawet w bardzo słoneczny dzień, w który termometry wskazują ponad trzydzieści stopni Celsjusza, woda która została do basenu potrzebuje conajmniej kilku godzin, aby ogrzać się do przyjemnej temperatury. To ile czasu upłynie od nalania świeżej wody do basenu, do nagrzania się jej do odpowiedniej temperatury, uzależnione jest między innymi od ilości wody, a także od głębokości basenu. Prościej mówić, im więcej wody, tym dłużej się będzie ona nagrzewać. Jeśli nie należymy do osób cierpliwych, powinniśmy kupić pompę ciepła, która znacznie przyśpieszy ten proces. Pompa ciepła do basenu to urządzenie, które nagrzewa wodę do określonej przez nas temperatury w stosunkowo krótkim czasie. Dzięki takiej pompie nie musimy czekać kilku godzin, aż będziemy mogli wejść do basenu. Najefektywniejsze pompy ciepła są wstanie nagrzać wodę w przeciągu jednej godziny. Pompy stosowane są na pływalniach publicznych, a także przez osoby, które posiadają własny basen u siebie w domu.

Szukając pompy ciepła przeznaczonej do podgrzewania wody w basenie, powinniśmy się udać do sklepu z osprzętem do basenów. Jeśli w naszej okolicy nie ma takiego sklepu, to możemy taką pompę kupić przez internet. Pompę powinniśmy dobrać do wielkości basenu w jakim zamierzamy ją zamontować. Tylko wtedy pompa będzie działać poprawnie.