Profesjonalny frez do usuwania odcisku

W swojej długoletniej karierze podologa dużą wagę przywiązuję do jakości sprzętów i materiałów jakich używam. Dobre jakościowo materiały pozwalają pracować w sposób wydajny, a efekty pracy są zadowalające zarówno dla mnie jak i dla moich pacjentów.

Próżniowy frez do usuwania odcisków

frez próżniowy do odciskówPacjenci którzy przychodzą do mojego gabinetu często są bardzo sfrustrowani. Domowe sposoby na leczenie schorzeń stóp często są mało efektywne lub zupełnie nieskuteczne. Ból jaki im towarzyszy skutecznie odbiera radość z życia i pewność siebie. Bo należy pamiętać zdrowe stopy to nie tylko estetyczny wygląd ale również komfort poruszania się. Niejednokrotnie przychodzą do mnie pacjenci, którzy wypracowali sobie inny sposób poruszania się po to by odciążyć bolące miejsce na stopie. Niestety przez to narażają się na bóle kolan, kostek i deformację stopy. Wiele osób bagatelizuje złą kondycję swoich stóp. A tymczasem nawet zaniedbane odciski mogą prowadzić do poważnych powikłań, a w ostateczności do interwencji chirurgicznej. Ja w swojej praktyce przestrzegam pacjentów przed odciskami, nagniotkami czy modzelami. Choć przez ciasne, niewygodne lub wysokie buty łatwo się ich nabawić, znacznie trudniej jest się ich pozbyć. W gabinecie podologicznym używam frezów próżniowych. Frez próżniowy do odcisków służy do bezpiecznego i dokładnego usunięcia głęboko umiejscowionych korzeni i rdzeni odcisków. Frez próżniowy pozwala na pracę zarówno na mokro jak i sucho. Jest łatwy w użyciu oraz dezynfekcji. Precyzyjne narzędzie pozwala na przeprowadzenie skutecznego zabiegu usuwania odcisku na stopie. Sterylność sprzętu gwarantuje, że podczas zabiegu nie wda się infekcja, a jest to niezwykle ważne przy usuwaniu odcisków, modzeli czy nagniotków.

Profesjonalny sprzęt pozwala na szybkie usunięcie martwego i zrogowaciałego naskórka. Jest to niezwykle ważne, gdyż pacjenci przychodzący do gabinetu już skarżą się na silny ból. Jest to jeden z powodów dla których odwiedzają podologa. Dlatego dobry sprzęt pozwala na zminimalizowanie bólu.