Rodzaje rolet oraz ich zastosowania

 

Kiedy słońce znajduje się wysoko na horyzoncie latem i intensywnie świeci, zaczyna się nam to dawać we znaki. Nie tylko razi nas i oślepia jasne światło, ale także powietrze w pomieszczeniach nadmiernie się nagrzewa, przez co atmosfera staje się nieznośna. Istnieje wiele rodzajów systemów osłonowych, które pomogą nam odpocząć od uporczywych promieni słonecznych oraz intensywnych poświat oświetlenia i urządzeń elektronicznych.

Rolety dzień-noc

rolety dzień noc warszawa tanioNajprostszym rozwiązaniem są rolety wolnowiszące. Nazywamy je tak, ponieważ nie posiadają zabudowy kasetowej. Z tego powodu są także stosunkowo niedrogie. Zwisający materiał będzie ograniczał dostęp światła słonecznego w takim stopniu, w jakim rozwiniemy go z rolki. Idealnie nadaje się do wąskich wnęk okiennych, gdzie nie ma możliwości zainstalowania prowadnic. Ten model rolet pozwala wybrać wiele opcji materiału i dostosować kolor, a także wzór do aranżacji pokoju. W eleganckich i klasycznych wnętrzach często montuje się rolety rzymskie, które zostały wykonane z grubej, ozdobnej tkaniny i zwijają się fałdami w górę. Stworzono także wyjątkowy rodzaj rolet, który pozwala dostosowywać przepuszczalność światła zależnie od pory dnia. Jakie miasto oferuje rolety dzień noc Warszawa Tanio kupimy systemy u producenta, który w razie większych zakupów zaoferuje nam atrakcyjną zniżkę. W roletach tego typu zastosowano specyficzne poziome pasy materiałów, które w różnym stopniu przepuszczają promieniowanie. Specjalnym sznurkiem możemy regulować ich położenie i lekko zacienić pomieszczenie za dnia albo całkowicie zaciemnić je w nocy, kiedy będziemy kłaść się spać.

Każdy rodzaj rolet ma swoje wady i zalety. Rzymskie zdecydowanie najlepiej wpasują się w szykowne, tradycyjne wnętrze, natomiast wolnowiszące zmieszczą się w każdej wnęce. Najbardziej wszechstronne i użyteczne są jednak rolety dzień noc, które pozwalają regulować stopnień nasilenia światła docierającego do pokoju w ciągu doby.