Rola filtrów hydraulicznych w zagęszczarkach

Prace związane z remontami dróg mogą być bardzo uciążliwe zarówno dla kierowców jak i pieszych. Na szczęście obecnie większość tego typu prac wykonuje się z użyciem profesjonalnego sprzętu i maszyn, które przyśpieszają dany remont. Maszyny te, jako że pracują w trudnych warunkach, wymagają dodatkowej ochrony ich wewnętrznych części, w tym silnika.

Jakie filtry do zagęszczarek są najlepsze?

nowoczesny filtr powietrza do zagęszczarkiObecnie prace drogowe w przeważającej części wykonuje się z użyciem ciężkiego sprzętu i maszyn, takich jak zagęszczarki. Dzięki temu czas trwania tych prac w ciągu ostatnich kilku lat znacząco się zmniejszył. Jako ze używane podczas prac drogowych maszyny pracują bardzo intensywnie, do tego w  warunkach silnego zapylenia, ich silniki są narażone na uszkodzenia w wyniku kontaktu z zanieczyszczeniami. Można łatwo rozwiązać ten problem, kupując nowoczesny filtr powietrza do zagęszczarki. Filtr ten zatrzyma wszystkie zanieczyszczania płynące wraz z olejem, dzięki czemu nie dostaną się one do tłoka silnika, nie powodując jego zatarcia ani rozwoju korozji. Filtr powinien być wymieniony w momencie, gdy nasza zagęszczarka zacznie pracować z odczuwalnie mniejszą wydajnością, lub będzie miała większą tendencję do przegrzewania się. To najlepszy okres na wymianę jej filtra na nowy. Oczywiście kupując odpowiedni filtr, przede wszystkim musimy mieć na uwadze czy jest on w pełni kompatybilny z posiadanym przez nas sprzętem. Źle dobrany do modelu maszyny filtr będzie pracował bowiem zupełnie nieefektywnie. Oprócz dobrego filtra, warto pamiętać o stosowaniu dobrego oleju do napędów hydraulicznych.

Bez maszyn budowlanych i ciężkiego sprzętu wiele remontów dróg czy budowa autostrad trwałoby znacznie dłużej. Dlatego o tego typu maszyny trzeba dbać ze szczególna uwagą. Bardzo ważne jest aby stosować w nich dobry olej napędowy i przeprowadzać okresowe kontrole stanu ich technicznego.