Rower trójkołowy dla dziecka

Sport to zdrowie i wiedzą o tym już dzieci w przedszkolu. Im wcześniej dziecko będzie aktywne ruchowo, tym dla niego lepiej. Dopóki tylko je i leży, odkłada się pod skórą tkanka tłuszczową, która zrzuci maluch w momencie kiedy zacznie samodzielnie wstawać, a już na pewno jeździć na rowerze.

Dla jakiego dziecka jest trójkołowy rower?

rowerki dla dzieci trójkołoweKiedy dziecko zaczyna naukę chodzenia, to nic nie jest w stanie go powstrzymać od ciągłego ćwiczenia i udoskonalania nowo nabytej umiejętności. Kiedy dziecko opanuje tą umiejętność, to możemy zacząć się rozglądać za zakupem rowerka biegowego, który wzmocni małe nóżki i dostarczy dziecku mnóstwo radości. Kiedy maluch potrafi już samodzielnie siedzieć i stabilnie chodzi, to można rowerki biegowe zamienić na rowerki dla dzieci trójkołowe. Są one przeznaczone dla starszych dzieci, ponieważ posiadają już pedały, które dziecko musi nauczyć się obsługiwać. Co prawda posiada z tyłu zamontowany drążek do prowadzenia przez rodzica, ale dziecko może także samodzielnie pedałować i kierować rowerkiem. Model trójkołowy może być kolejnym etapem w nauce jazdy na dwukołowym rowerze. Są one wyposażone w dzwonek, hamulec uruchamiany w momencie dociskania pedałów w odwrotną stronę do kierunku jazdy. Droższe modele trójkołowe posiadają także zadaszenie w postaci małej budki, która osłoni malucha przed promieniowaniem słonecznym. Miejsce do siedzenia dla dziecka jest wyposażone w praktyczne pasy bezpieczeństwa, dzięki którym dziecko nie wypadnie pod czas jazdy.

Poza hulajnogą i wrotkami, chyba każde dziecko powinno mieć swój rower. Małe dzieci biegowe, nieco starsze trójkołowe, a samodzielni tuptusie czterokołowe, albo od razu dwukołowe, na których samodzielnie mogą trenować technikę jazdy na rowerze. Im więcej zdrowego ruchu ma nasz maluch, tym lepiej dla niego.