Spawarki marki Magnum

Półautomaty spawalnicze to urządzenia, dzięki którym można trwale połączyć ze sobą dwie osobne części, wykonane ze stali czy metalu. Migomatem można spawać na dwa sposoby; metodą MIG i MAG. Różnią się one aktywnością (lub nieaktywnością) gazu, używanego w procesie spawania. Czym kierować się przy wyborze spawarki?

Najlepszy migomat na rynku

migomaty magnumNa porządny, dobrej jakości, przyrząd do spawania może pozwolić sobie nawet domowy majsterkowicz. Skala ceny, na którą mogą sobie oni jednak pozwolić sprawia, że nie będą to narzędzia z najwyższej półki, ale nie można też kwalifikować ich do tych najgorszych. Migomaty Magnum dają świetne rozwiązania w tej kwestii. Dostępne już od 1500 złotych profesjonalne spawarki nadadzą się do domowych zadań specjalnych i posłużą przez długie lata. Dokonując wyboru odpowiedniego sprzętu, należy dokładnie określić swoje wymagania co do niego. Tym, na co należy zwrócić uwagę, są różnice parametrów. Najważniejszym z nich jest prąd spawania; w niektórych modelach spawarek jest płynnie i automatycznie regulowany, co bardzo ułatwia korzystanie z niego. Określa on, jakie materiały jest w stanie spawać. Cykl pracy określa, przez jaki czas migomat będzie w stanie pracować w pełni swoich możliwości, a ile będzie musiało stygnąć. Określa się to za pomocą % w przeliczeniu na dziesięć minut. Jeżeli półautomat ma parametr cyklu pracy 40%, oznacza to, że bez przerwy będzie mogło pracować przez 4 minuty, a kolejne 6 musi stygnąć.

Wielu prywatnych amatorów decyduje się na zakup spawarki do domowych pracowni. Warto wtedy kierować się indywidualnymi potrzebami, ponieważ to one decydują, jaki model wybrać. Ceny na rynku są różne; często droższe spawarki mają kilka dodatkowych funkcji, takie jak spawanie prądem pulsującym czy automatycznie regulujące się parametry, dobrane w zależności od materiału, na którym się pracuje.