Sprawdzone traktorki ogrodowe

Chyba każdy, kto posiada nieco miejsca wokół domu, marzy o pięknym trawniku, który może stanowić miejsce do zabawy dla dzieci, odpoczynku czy grilla ze znajomymi w sezonie letnim. Jednak żeby trawnik nadawał się do takiego użytku, to trzeba go odpowiednio przygotować.

Do czego służy traktorek ogrodowy?

traktorki ogrodowePodstawą w pielęgnacji każdego trawnika jest systematyczne jego przycinanie, które sprawi, że będzie równy i gęsty. Przeważnie wystarczy raz w tygodniu go wykosić kosiarką, podkaszarką bądź traktorkiem. To, jaki wybierzemy sprzęt, powinno być uzależnione od wielkości powierzchni trawnika, Do małych liczących do dwudziestu arów, polecane są kosiarki elektryczne bądź spalinowe, które świetnie sobie radzą z takimi trawnikami. Natomiast posiadacze dużych ogrodów powinni zainwestować w traktorki ogrodowe, których moc i wydajność pozwala na szybkie uporanie się nawet z pięćdziesięcioma arami. Z wyglądu przypominają prawdziwe traktory, tylko że znacznie mniejsze. Przede wszystkim traktorki są wyposażone w ergonomiczną kierownicę, hamulec nożny, pięciobiegową skrzynię biegów z jednym biegiem do jazdy wstecz oraz wygodny fotel z możliwością regulacji wysokości oraz kąta oparcia. W tego typu maszynach, można kosić trawę na dwa sposoby: tradycyjnie z bocznym wyrzutem lub przez mulczowanie, czyli dokładne mielenie i równomierne rozrzucenie pozostałości na trawniku, które stanowią naturalny nawóz. Traktorki są przeważnie zasilane nowoczesnymi silnikami na benzynę lub rop naftową.

Prowadzenie traktorka do koszenia trawnika jest bardzo proste, zatem każdy sobie z nim poradzi. Ponadto wiele modeli posiada dodatkowe wyposażenie, które umożliwia szersze wykorzystanie sprzętu, na przykład o odśnieżania czy zgarniania liści w ogródku jesienią.