Szybkie odkażanie pomieszczeń

W dobie koronawirusa trzeba stosować nie tylko środki ochrony osobistej, ale także odkażać zamieszkiwane pomieszczenia. Oczywiście nie mówimy o przecieraniu blatów i podłóg płynem dezynfekującym, ale o metodach profesjonalnych.

Kto zajmuje się odkażaniem pomieszczeń?

odkażanie pomieszczeńSamo sprzątanie pomieszczeń i wietrzenie, na niewiele się zda, bowiem koronawirus jest mocno zjadliwy. Może przeżyć na różnego rodzaju powierzchniach, jak również na ubraniach i pieniądzach. Jednak, na szczęście, jest podatny na różnego rodzaju metody dezynfekcyjne, jak na przykład zamgławianie i ozonowanie. Mówimy akurat o nich, ponieważ to właśnie one są najczęściej wybierane przez klientów. Dużą ich zaletą jest fakt, że trwają niedługo, a z pomieszczeń nie trzeba wynosić elektroniki, dzieł sztuki, czy też antyków, albowiem te metody są dla nich nieszkodliwe. Profesjonalne odkażanie pomieszczeń najlepiej zlecić jednej z firm dezynfekcyjnych, albowiem dysponują one urządzeniami najwyższej klasy. Jeżeli natomiast chodzi o koszt odkażania mieszkań i domów, najczęściej nie jest wyższy niż 200-300 złotych. Zaznaczmy, że zarówno ozonowanie, jak i zamgławianie, eliminuje 99,9% wirusów, bakterii, grzybów, alergenów, roztoczy oraz wolnych rodników z powietrza oraz wszelkich powierzchni. Zatem, po takim zabiegu, nasz dom jest higienicznie czysty, a powietrze wolne od mikroorganizmów i drobnoustrojów. Systematyczne odkażanie pomieszczeń mieszkalnych sprawdza się także w przypadku alergików, co jest im polecane zwłaszcza wiosną i latem.

W naszych domach czają się niewidoczne gołym okiem mikroorganizmy, które pod mikroskopem wyglądają niczym monstra z najbardziej przerażających horrorów. Mowa tu nie tylko o wirusach, ale też o bakteriach oraz roztoczach kurzu domowego.