Taśma spinająca kartony i ładunki paletowe

Praca na magazynie wiąże się z koniecznością zapewnienia odpowiedniej metody, dzięki której możliwe będzie spinanie i usztywnianie ładunków na paletach i innych elementach przenośnych. Aby ładunki magazynowe były odpowiednio zabezpieczone, firmy magazynowe stosują specjalne materiały, dzięki którym karton jest usztywniony oraz zabezpieczony przed wypadnięciem jego zawartości.

Mocna i trwała taśma spinająca kartony

taśma spinająca polipropylenowaTego typu taśmy są produkowane z lekkich i bardzo wytrzymałych materiałów. Do najczęściej używanych należą przede wszystkim poliester oraz polipropylen. Taśma spinająca polipropylenowa jest używana w wielu firmach, które swoją działalność opierają o rozbudowane działy logistyczne, wysyłające paczki oraz kartony do klienta drogą lądową, powietrzną czy morską. Taśmy spinające są przede wszystkim niezwykle mocne, ale także bezpieczne dla osób, które transportują ładunki na magazynach. Mowa tutaj oczywiści o operatorach ręcznych czy automatycznych wózków widłowych, a także kierowcach ciężarówek. Taśma tego typu jest także bardzo odporna na działanie czynników atmosferycznych, co sprawia, że nie traci ona swoich pierwotnych właściwości nawet po długiej podróży do klienta. Taśmy tego typu nadają się do użytku zarówno w branży magazynowej wykorzystującej paletyzację, jak i przewożenia ładunków ciężkich o nietypowych gabarytach. Taśmy tego typu są najczęściej sprzedawane w specjalnych rolkach.

Dzięki zastosowaniu taśmy spinającej możemy mieć pewność, że ładunek dotrze na swoje miejsce w nienaruszonym stanie, a jego zawartość pozostanie nietknięta. Dzięki taśmom do spinania palet pracownicy magazynu mogą także zabezpieczać ładunki zawierające wiele różnych przedmiotów, w tym takie, które są wrażliwe na czynniki fizyczne.