Taśmy modułowe w sortowaniach

Sortowanie warzyw i owoców jest konieczne nie tylko przed dostarczeniem ich do sklepów, ale również wtedy, gdy poddawane są one późniejszej obróbce na liniach produkcyjnych. Nie ma w tym nic dziwnego – podczas kilkudniowego transportu owoce mogą zostać uszkodzone bądź zacząć się psuć. Na sortowaniach najczęściej wykorzystuje się modułowe taśmy wykonane z tworzyw sztucznych lub stali.

Dlaczego modułowe taśmy są tak popularne?

wysokiej jakości taśmy modułoweZastosowanie tego typu taśm nie jest przypadkowe. Warto zauważyć, że na większości linii produkcyjnych warzywa i owoce poddawane są najpierw wstępnemu płukaniu. Zabieg ten ma na celu pozbycie się ewentualnych zabrudzeń. Dzięki temu pracownikom znacznie łatwiej dostrzec, czy rośliny nadają się do dalszej obróbki. Wysokiej jakości taśmy modułowe stosowane na tym etapie produkcji pełnią bardzo ważną funkcję. Podtrzymują owoce, a jednocześnie umożliwiają ich płukanie oraz sprawne sortowanie, przekazując wysokiej jakości wyroby do dalszych procesów produkcji. Najczęściej tego typu taśmy są wykonane ze stali lub tworzyw sztucznych i zbudowane są z połączonych ze sobą za pomocą łączników mechanicznych niewielkich modułów. Bardzo dużą zaletą tego typu rozwiązań jest to, że w razie wystąpienia usterki nie ma konieczności wymiany całej taśmy. Wystarczy usunąć zniszczone moduły i w ich miejsce wstawić nowe, aby sortowania mogła wznowić swoją pracę.

Modułowe taśmy są stosunkowo tanie, praktyczne i bezpieczne. W związku z tym cieszą się bardzo dużą popularnością wśród przedsiębiorców na całym świecie. W zależności od potrzeb dobiera się ich parametry techniczne w taki sposób, aby taśma idealnie spełniała swoje zadanie. W ten sposób uzyskuje się naprawdę wysokiej jakości wyroby, które wyróżniają się bardzo dużą użytkowalnością nawet w bardzo różnorodnych warunkach.