Wakacyjne kolonie rehabilitacyjne

Każdy z nas planuje wakacyjne urlopy i zastanawia się co wybrać góry czy słoneczną plażę nad morzem. Osoby niepełnosprawne często myślą, że nie mogą korzystać z tego typy wyjazdów oraz atrakcji z nimi związanych. Jest to błędne myślenie istnieje mnóstwo ośrodków które oferują różnego rodzaju turnusy rehabilitacyjne.

Wakacyjna rehabilitacja na specjalnym turnusie

pfron turnusy rehabilitacyjneOsoby niepełnosprawne wymagają ciągłej i nieprzerwanej rehabilitacji. Często bywa tak, że wszelkie wyjazdy na własną rękę przerywają taką rehabilitację co źle wpływa na organizm, a postępy poczynione w trakcie ćwiczeń zaczynają się cofać. Z pomocą w takich sytuacjach służy pfron Turnusy rehabilitacyjne, które są refundowane we współpracy z wieloma ośrodkami są wyspecjalizowanymi w tego typu turnusach. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oferuje różnego rodzaju dofinansowania zależne od sytuacji. W niektórych przypadkach taki wyjazd może okazać się bardzo tani i opłacalny. Osoby zainteresowane takim wyjazdem mogą sobie same wybrać miejsce w które chciałyby pojechać. Należy pamiętać o tym, że w przypadku dofinansowania PFRON miejsce musi być zgodne z zastosowanym wcześniej profilem leczenia oraz musi spełniać wszystkie zalecenia lekarza prowadzącego. W taki przypadku cały okres rehabilitacji odbywa się w ośrodku który jest wpisany do specjalnego rejestru. Cały turnus trwa od dwóch do trzech tygodni. Cały okres rehabilitacji odbywa się na bardzo nowoczesnym sprzęcie obsługiwanym przez wyszkoloną w tym celu kadrę.

Reasumując tego typu wyjazdy wakacyjne są idealnym rozwiązaniem dla osób niepełnosprawnych, które chciałyby pozwiedzać i oderwać się od swojej codzienności. Wszystkie ośrodki wyposażone są w pełną bazę wypoczynkową jak np restauracje czy baseny. Turnus jest świetnym rozwiązaniem aby połączyć przyjemne z pożytecznym.