Warto rezerwować wcześniej noclegi w górach

Wakacje nad morzem znudziły się już naszej rodzinie. Co prawda jest to bardzo atrakcyjny i przyjemny sposób na spędzenie razem czasu, jednak postawiliśmy teraz na bardziej aktywny wypoczynek. Postanowiliśmy jako kierunek wakacyjny wybrać w tym roku góry. Chcemy zarazić miłością do nich nasze dzieci, żeby lubiły w góry jeździć tak, jak nad morze.

Pierwsze rodzinne wakacje w Tatrach

noclegi w TatrachOd małego uwielbiałam jeździć nad morzem i tą samą pasją zaraziłam moje dzieci. Jednak od czasu do czasu mój tata zabierał mnie w góry. Taka wyprawa była zawsze najwspanialszą przygodą mojego życia i wciąż na nowo zakochiwałam się w tych pięknych widokach. W tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy zabrać nasze dzieci w góry, najlepiej w Tatry. Okazało się, że noclegi w Tatrach, a dokładniej w największych kurortach są w tym momencie jak na lekarstwo. Mnóstwo osób wybiera się bowiem w te  wakacje w góry i większość pokoi jest już zarezerwowanych. Na szczęście po długich poszukiwaniach udało nam się znaleźć uroczy pensjonat na obrzeżach Zakopanego. Chodziło nam bowiem o to, aby zamieszkać blisko wejścia na trasy turystyczne i żeby nie słyszeć zgiełku dobiegającego z centrum. Góry mają dać nam odpoczynek psychiczny. Najlepiej spędza się tutaj czas na łonie natury, w ciszy. Tatry są doskonałym miejscem na pokazanie dzieciom różnorodności krajobrazów górskich. Przy okazji są tutaj dostępne naprawdę zróżnicowane trasy- od takich najprostszych spacerowych, po trudne, tylko dla wprawionych.

W tym roku dla odmiany zabieramy nasze dzieci na wakacje w góry. Co roku jeździliśmy nad morze, więc będzie to dla nich spora odmiana. W końcu w górach spędza się czas aktywnie. Po długich poszukiwaniach udało nam się zarezerwować nocleg w przytulnym pensjonacie na obrzeżach Zakopanego.