Wegańskie kosmetyki do makijażu

Jestem osobą z bardzo wrażliwą skórą twarzy toteż moja codzienna pielęgnacja wymaga ode mnie bardzo delikatnych kosmetyków stworzonych jedynie z naturalnych składników i choć na co dzień produkty te doskonale zdają swój egzamin to niestety nie były w stanie uchronić mnie przed podrażnieniami, jakie wywoływały u mnie kosmetyki do makijażu.

Zalety kosmetyków wegańskich 

wegańska paleta do malowania cenyPrzez wzgląd na moją wrażliwą cerę niestety często byłam zmuszona z noszenia makijażu, co bardzo mnie smuciło ponieważ uwielbiam za jego pomocą podkreślać swoją urodę. Niestety często wywoływał on u mnie podrażnienia, a kupowanie nowych produktów zawsze wiązało się w moim przypadku ze strzałem w ciemno – albo coś znów mnie podrażni, albo nie. Przełomem w tej kwestii okazała się wegańska paleta do malowania ceny takich produktów nie różnią się zbytnio od cen tradycyjnych paletek z cieniami do makijażu, za to kosmetyki wegańskie są idealne dla osób, takich jak ja ponieważ nie wywołują żadnych reakcji alergicznych. Co więcej, zauważyłam, że cienie do powiek w mojej wegańskiej paletce znacznie lepiej trzymają się powieki i nie rolują się, a ich konsystencja sprawia, że lepiej blendują się na powiekach. Mają także znacznie przyjemniejszy zapach, a przez wzgląd na to, że są to produkty wykonane z naturalnych składników, nie tylko nie wywołują podrażnień, ale również mają działanie pielęgnujące.

W wegańskich kosmetykach chemiczne substancje są zastępowane roślinnymi olejkami oraz wyciągami, a także skład tych produktów jest znacznie bogatszy w mikroelementy oraz minerały czyniąc je tym samym bezpieczniejszymi dla skóry, a także właśnie pielęgnującymi. Takie kosmetyki nie tylko nie są testowane na zwierzętach oraz nie zawierają w sobie z nich składników, ale również są wyzbyte sztucznych barwników, parabenów, czy substancji zapachowych.