Wygoda w samochodzie – mata chłodząca

Gdy na zewnątrz wysoka temperatura, każdy szuka odrobinę cienia, by się schować i chociaż przez chwilę ochłodzić. Jednak gdy musimy w pracy większość czasu spędzać w samochodzie, to siadanie na mocno nagrzane od promieni słonecznych fotele nie należy wcale do przyjemności. Czy można w prosty i skuteczny sposób sobie z tym poradzić?

Jaką matę chłodzącą wybrać?

mata chłodząca na fotel samochodowyNa rynku w wielu sklepach znajdziemy mnóstwo gadżetów do naszego samochodu, tak by ułatwić podróż i zwiększyć jej komfort. Do jednych z nich należy właśnie mata chłodząca na fotel samochodowy. Jest to bardzo wygodne i funkcjonalne urządzenie, które można dopasować do każdego pojazdu, szczególnie do starszego modelu, który nie posiada niestety klimatyzacji. Montaż maty jest bardzo prosty, ponieważ wystarczy ją przypiąć za pomocą pasów lub rzepów do fotela i podłączyć do zapalniczki samochodowej. Sterowanie matą odbywa się za pomocą łatwego w obsłudze pilota lub przycisków na macie, dlatego też każdy poradzi sobie z jego obsługą. Ważne by mata była idealnie dopasowana pod względem rozmiaru do fotela samochodowego, tak by w żadnym wypadku nie przemieszczała się podczas jazdy. Podczas zakupu należy również zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonana, rodzaj montażu, oraz poziom hałasu tak by nie był uciążliwy podczas dłuższej jazdy. Co ważne otwory wentylacyjne powinny być rozmieszczone równomiernie, a sama mata powinna posiadać różne tryby regulacji chłodzenia, które każdy będzie mógł dopasować nawiew do indywidualnych potrzeb.

Ważne, by decydując się na zakup maty chłodzącej wybierać tylko sprawdzonych producentów na rynku. Dzięki temu mamy gwarancję produktu o wysokiej jakości wykonania oraz przede wszystkim bezpieczniej i wygodnej opcji podczas podróży. Z pewnością posłuży nam przez długie lata. Koszt maty nie należy do wysokich, ponieważ najtańsze i równie funkcjonalne kupimy już za około 100 złotych.