Zajęcia kreatywne w przedszkolu

Bardzo lubię przedszkole, do którego chodzi mój syn. Jest to przedszkole, w którym kładziony jest duży nacisk na to by dzieci czuły się tam jak najlepiej, ale także na to by rozwijały swoje umiejętności. Dla mnie jest to bardzo istotne, w końcu syn spędza dam codziennie dużo czasu. Moim zdaniem trzeba więc zadbać o to by przedszkole było miejscem o wysokim standardzie.

Tegoroczne wielkanocne warsztaty były hitem wśród przedszkolaków

kreatywne warsztaty wielkanocne w przedszkoluZbliżała się Wielkanoc, więc mój syn Tomek był bardzo podekscytowany. Jak co roku odbyły się kreatywne warsztaty wielkanocne w przedszkolu, które tym razem były naprawdę dużym hitem. Jeszcze większym niż zwykle. Mojemu synkowi bardzo podobała się pogadanka o świętach i bajka, jaka została im puszczona. Oprócz tego nie mogło też zabraknąć warstwy kreatywnej, która polegała na zrobieniu własnego kurczaczka z wełny oraz oczywiście pisankach. Oprócz tego dzieci miały też okazję zrobić własne kartki świąteczne przy pomocy naprawdę fajnych materiałów np. kolorowych piórek oraz koralików. Przyznam szczerze, że Tomkowi udało się zrobić naprawdę fajną kartkę, którą przypięłam magnesem do lodówki. Pisanki dzieciaki robią co roku i zawsze jest to dla nich wielka frajda, ale własny kurczak z wełny spodobał im się o wiele bardziej. Wiele dzieci, w tym mój syn, nazwało swoje kurczaka. Mój syn nazwał go Zdzisław i nawet zrobił dla niego w domu króciutką smyczkę. Myślę, że to naprawdę urocze.

Uważam, że organizowanie kreatywnych warsztatów w przedszkolach i szkołach jest bardzo ważne. Rozwijanie różnych umiejętności u dziecka powinno być priorytetem przede wszystkim dla rodziców, ale w przedszkolu też powinno się zwracać na takie rzeczy uwagę. Syn był naprawdę zadowolony z warsztatów wielkanocnych, które jak zwykle dały mu dużo radości.