Zamawianie niestandardowych zbiorników na nieczystości

Większość osób zamawiając zbiorniki na nieczystości, decyduje się na szamba w konkretnych rozmiarach, czyli zbudowane z gotowych, prefabrykowanych elementów. Zdarza się jednak tak, że klient życzy sobie wykonania szamba o niestandardowych wymiarach.

Przerabianie szamb na przydomowe oczyszczalnie ścieków

bezpieczne szamba betonowe z atestemProducenci chętnie podejmują się takich wyzwać i projektują szambo, które będzie odpowiadać oczekiwaniom klienta. Taki zbiornik może mieć nie tylko niestandardowe rozmiary, ale również kształty. Wiadomo, że większość zbiorników na kształt walcowaty. Możliwe jest jednak zaprojektowanie szamb prostokątnych, kwadratowych i innych, jeśli tylko klient sobie tego życzy. Trzeba wcześniej znaleźć producenta, który podejmie się wykonania takiego zlecenia. Takie bezpieczne szamba betonowe z atestem to zbiorniki solidne, które idealnie osadzają się w gruncie. Szamba z betonu, które zostały odpowiednio wykonane charakteryzuje duża odporność na obciążenia. Na budowie jest to bardzo ważne. Istotne jest, aby zbiornik został wykonany przez fachowców, którzy się na tym znają i zajmują się tym na co dzień. Szambo, które okazałoby się być nieszczelne, stanowi zagrożenie dla środowiska naturalnego, bo jak wiadomo, znajdują się w nim nie tylko odchody, ale również wiele środków chemicznych, detergentów, które spływają z umywalek, wanien, toalet i nie tylko. Szambo może składać się z jednej lub kilku komór, a w przyszłości może zostać przerobione na przydomową oczyszczalnię ścieków, jeśli tylko klient sobie tego życzy.

Ostatecznie zależy to od wielu czynników, a już na pewno od warunków gruntowych. Jeśli konkretna pojemność czy kształt szamba nie mają dla klienta większego znaczenia, to lepiej postawić na zbiorniki gotowe do montażu. Takie gotowe szamba z betonu można zamówić u każdego producenta.