Zdrowe przekąski są lepsze od chipsów

 

Któż z nas nie lubi podjadać w ciągu dnia? Kiedy jemy w pospiechu śniadanie, potem przez długie godziny pracujemy aby wieczorem w końcu zjeść długo wyczekiwany obiad, a o kolacji nie wspominając. Nasz organizm potrzebuje stałego i zrównoważonego dostępu do kalorii, które dają mi siłę do działania.

Zdrowa przekąska w ciągu dnia

zdrowe przekąskiŚniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. To ono dam daje kopa energetycznego na najbliższe godziny. W godzinach popołudniowych koniecznie musimy spożyć ciepły posiłek aby móc przetrwać do kolacji w wieczornych porach. Jednak czasem w ciągu dnia, między podstawowymi posiłkami brakuje nam sił i czujemy charakterystyczne ssanie w żołądku, które jest wymownym znakiem dla naszego żołądka, że czas na przekąskę. Ale nie mogą to być niezdrowe chipsy, batony czy po prostu puste kalorie, które nasycą nas na krótki czas, a potem poczucie głodu powróci ze zdwojona siłą. Najlepsze są zdrowe przekąski w formie warzyw i owoców, które sami sobie w domu przygotujemy przed wyjściem do pracy. Możemy także zrobić alternatywne batony dla sklepowych specyfików, złożone z wszelakich bakalii, płatków owsianych i dodatku cennego miodu. Taka smaczna i zdrowa przekąska w ciągu dnia, między śniadaniem a obiadem, spokojnie zaspokoi każdy głód, a nam zapewni długotrwałe uwalnianie energii. Ważne aby przekąski były wolne od niezdrowego cukru, soli i tłuszczów trans, które są bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Takie smakołyki możemy spokojnie spożywać bez wyrzutów sumienia.

To co podjadamy w ciągu dnia wcale nie musi być niezdrowe, bo możemy świadomie dokonywać wyborów i wybierać zdrowe zamienniki ogólnie dostępnych potraw. Moda na healthy food stała się bardzo popularna wśród młodych ludzi, którzy nie chcą być otyli i chorzy w podeszłym wieku.